facebook google+ youtube

Rato

Doniczki i skrzynki z kolekcji Rato o fakturze wiernie imitującej plecionkę z naturalnego rattanu.

Doniczki rattanowe

Naturalne doniczki rattanowe produkowane są z różnych gatunków palm pnących. Ich masowa produkcja przyczyniła się jednak do nadmiernej eksploatacji lasów, dlatego też w ofercie Prosperplast można znaleźć donice rattanowe z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które są ekologicznym zamiennikiem dla rattanu. 

Czym wyróżniają się donice rattanowe Prosperplast?

Donice rattanowe produkowane z tworzywa sztucznego do złudzenia przypominają te wykonane z naturalnego rattanu. Są przy tym tak samo lekkie, co ułatwia przenoszenie roślin oraz ich przesadzanie, a także odporne na czynniki zewnętrzne takie jak niska temperatura oraz działanie wody i promieni słonecznych. 

To, co wyróżnia donice z rattanu marki Prosperplast to także szeroka gama kształtów i wielkości. Proponujemy bowiem zarówno małe modele idealne na domowy parapet, jak i wyższe oraz nieco bardziej smukłe, doskonałe do sadzenia roślin typowo ogrodowych i balkonowych.

Gdzie zastosować donice z rattanu?

Doniczki rattanowe z serii Rato to klasyczne i ponadczasowe kształty oraz wysoka jakość wykonania. Dzięki temu mają wiele zastosowań i sprawdzą się także jako doniczki mrozoodporne w ogrodach, na tarasach oraz werandach. Dzięki szerokiej palecie kolorów donic rattanowych Prosperplast, można je także umieścić we wnętrzach, zarówno tych nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych. 

Seria ta to jednak nie tylko naturalne piękno, ale też praktyczność. Gama obejmuje bowiem również donice z możliwością zawieszania na balkonie, od razu wyposażone w solidne uchwyty mocujące. Można wyposażyć je też w użyteczne systemy nawadniania, dzięki którym pielęgnacja roślin staje się znacznie łatwiejsza.