facebook google+ youtube

Kompostowniki

Kompostowniki do segregacji odpadów biodegrodawalnych i produkcji naturalnego nawozu

Właściwe przechowywanie bioodpadów ma znaczenie dla odpowiednio prowadzonej segregacji odpadów biodegradowalnych, ale również pozwala na wytwarzanie naturalnego nawozu organicznego we własnym zakresie. Należy jednak pamiętać o tym, że będzie on powstawał tylko wtedy, gdy odpady będą właściwie przechowywane. Wybierając kompostownik do swojego ogrodu warto przyjrzeć się jego różnym rodzajom i wybrać najbardziej odpowiadający naszym wymaganiom.

W dziale „kompostowniki” naszej witryny znajdziesz wiele rodzajów pojemników na kompost, z których każdy znakomicie sprawdzi się do bezpiecznego przechowywania odpadów biologicznych. Można wśród nich znaleźć kompostowniki o różnych pojemnościach (od 500 do 900 litrowych). Dostępne są pojemniki jednokomorowe, a także modułowe. Kompostowniki wykonane są z trwałego tworzywa, w którym zaprojektowano szczeliny umożliwiające dopływ powietrza. W naszej ofercie znajdziesz pojemniki posiadające szczelne klapy zarówno od góry jak i u dołu, dzięki czemu możliwy jest stały dostęp do gotowego kompostu.

W ekologicznie prowadzonym ogrodzie kluczowa jest także racjonalne gospodarowanie wodą, z optymalnym wykorzystaniem wody opadowej włącznie. Sprawdź zbiorniki na wodę deszczową, dostępne w naszej ofercie!