facebook google+ youtube

Wspieramy młodych mistrzów sportu

7.01.2016. Wywiad z Tymkiem i jego wspaniałymi Rodzicami w TVP2

 

WSPIERAMY MŁODYCH MISTRZÓW SPORTU!
Sporty motorowe to coraz bardziej popularne widowisko w Polsce i na świcie. Dynamika, nieprzeewidywalność, a także spora dawka adrenaliny powoduje, że cieszą się ogromną frekwencją osób oglądających zawody na żywo oraz dużym zainteresowaniem mediów.
Młodzi ludzie patrząc na takie autorytety jak Hołowczyc, Kubica, Giermaziak, Błażusiak, Kościuszko czy wreszcie Adam Małysz rozpoczynają swoją karierę naturalnie na kartingu.
Sport kartingowy powszechnie uznawany jest za przedszkole większości sportów motorowych, jednak aby zawodnik mógł wystartować w wyścigach potrzebne jest zaplecze techniczne niemal identyczne jak w poważnych seriach wyścigowych.
TYMEK KUCHARCZYK
Młody, bo zaledwie ośmioletni zawodnik z Łodygowic, miejscowości położonej niedaleko Żywca, swoją przygodę z kartingiem rozpoczął w 2010 r. od halowych zawodów w Tychach, pod czujnym okiem ojca Macieja, który przed laty startował w rajdach samochodowych. Później nadszedł rok 2011 i pierwsze treningi na profesjonalnych torach w Lublinie i Gostyniu oraz starty w rundach kartingowych mistrzostw Polski w Starym Kisielinie. Pod koniec 2012 r. Tymek wygrał ostatnią rundę kartingowych mistrzostw Czech, co w połaczeniu z dobrymi wynikami w poprzednich zawodach dało mu tytuł drugiego wicemistrza w kategorii Easykart 50 na 23 sklasyfikowanych zawodników. Warto dodać, że Polak odniósł ten sukces w wieku zaledwie 6 lat.
Potem były starty w Pucharze Rotaxa na torach w Polsce, Austrii i na Węgrzech. Wreszcie w tym roku w swoim pierwszym sezonie w Academy Champion Kart Series - posIadającej status mistrzostw Włoch - Kucharczyk wywalczył drugą lokatę w końcowej klasyfikacji kategorii Baby Academy. Wcześniej tytuł Mistrza Włoch wywalczył jedynie Robert Kubica.
Po tegorocznym sezonie szefowie włoskiego zespołu RB Racing Kart Technology zaproponowali przenosiny Polaka do wyższej serii wyścigowej WSK.