facebook google+ youtube

Prosperplast w akcji "Green activity"

 
 DBAMY O ŚRODOWISKO
Produkcja, której surowcem jest tworzywo sztuczne (np. pod postacią polipropylenu),
to wbrew obiegowej opinii technologia przyjazna środowisku. Kiedy w grę wchodzą nowoczesne, wydajne maszyny, kiedy odzysk ciepła w procesie produkcyjnym w znacznym stopniu oszczędza energię, a zużycie wody jest stosunkowo niskie, możemy śmiało powiedzieć, że DBAMY O ŚRODOWISKO.
Jest z resztą więcej płaszczyzn, na których możemy realizować ten postulat...Stale powiększa się paleta artykułów z serii ECO, wytwarzanych z komponentów pochodzących z recyklingu oraz segment praktycznych produktów, wspierających działania proekologiczne i stanowiących proste rozwiązanie odciążajace środowisko naturalne. To m.in. zaawansowane konstrukcyjnie termokompostowniki i pojemne zbiorniki na wodę deszczową.
 
 Sposób pakowania naszych produktów (UNIPACK system – jeden idealnie wchodzi w drugi) pozwala na redukcję kosztów logistycznych i transportowych, w tym zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. A to w myśl zasady 4R  (reduction - ograniczenie ilości, wymiarów i masy opakowań; reuse - wielokrotne ich wykorzystanie, powtórne użycie; recover - odzyskiwanie; recycling - powtórne ich przetwarzanie).
 green activity
Setki nowych drzew – świerków i buków rozpoczęło nowe, leśne życie. To efekt naszej akcji, która w porozumieniu z bielskim nadleśnictwem uzupełniła drzewostan Skrzycznego. Wierzymy, że podobnie jak sam Prosperplast jeszcze długo będą służyły pokoleniom, które przyjdą po nas. Już wkrótce kolejne spektakularne akcje.